طراحی سیستم های آبیارینقشه برداری و طراحی

طراحی سیستم های آبیاریمناطق خشک و نيمه خشک بخش عمده اي از مساحت کشور ما رادر بر مي گيرد و همواره به سبب کمبود منابع آبي جهت مصارف کشاورزي و باغباني، سرمايه گذاري هاي اوليه مانند ساختن مخازن ذخيره اي، تاسيسات انحراف، استخراج، انتقال آب و غيره بصورت امري اجتناب ناپذير نمايان گرديده است. در حال حاضر لزوم استفاده صحيح از منابع آبي و ضرورت افزايش راندمان کاربرد اين منابع، باعث گرديده تا روش هاي نويني جهت استفاده از آب در کشاورزي بوجود آيد.

آبیاری بکارگیری مصنوعی آب در زمین و خاک می‌باشد. به عبارت دیگر، آبیاری پخش آب روی زمین جهت نفوذ در خاک برای استفاده گیاه و تولید محصول است. هر چند فقط ۱۵ درصد از زمین های کشاورزی دنیا تحت آبیاری قرار دارند و ۸۵ درصد بقیه به صورت دیم و بدون آبیاری مورد استفاده قرار می‌گیرند اما نیمی از تولیدات کشاورزی و غذای مردم جهان از همین زمین های آبی حاصل می‌شود؛ که این خود نشان دهنده اهمیت و نقش آبیاری در بخش کشاورزی است.

در همین راستا شرکت آبگستر سبز سپاهان  با بهره گیری از متخصصان کار آزموده و آشنا به دانش روز، در طول سالیان فعالیت خود موفق به طراحی هزاران هکتار از اراضی کشاورزی در سراسر ایران گردیده است.

آبیاری موضعی

image

آبیاری موضعی عبارت است از پخش آهسته اب بر سطح، زیر خاک به صورت قطرات مجزا، پیوسته، جریان باریک یا اسپری ریز از طرق قطره چکان نهایی که در طول خطوط انتقال آب قرار دارند. سیستم آبیاری موضعی جهت آبیاری درختان، بوته ها، درختچه ها، باغ ها و... بکار گرفته می شود.

بیشتر بدانیم

آبیاری کم فشار

image

در شرایط که امکان استفاده سیستم آبیاری بارانی و احداث کانال با محدودیت های فنی و اقتصادی همراه است استفاده از سیستم های آبیاری کم فشار یکی از گزینه های مورد توصیه است. بدین صورت که توزیع آب در شبکه توسط خطوط لوله کم فشار و آبیاری داخل مزارع به روش سطحی انجام می گیرد.

بیشتر بدانیم

آبیاری بارانی

image

سیستم آبیاری بارانی روشی است که در آن آب تحت تاثیر فشار ایجاد شده به وسیله موتور پمپ، وارد لوله های مسیر شده و از طریق آبپاشها به اطراف پخش می شود. از این روش می توان برای آبیاری انواع گیاهان زراعی استفاده کرد. آبیاری بارانی معمولاً کمتر از آبیاری سطحی به آب و نیروی کار نیاز دارد.

بیشتر بدانیم

عضویت در خبرنامه سایت

آخرین اخبار و اطلاعات شرکت را مستقیما در ایمیل خود دریافت کنید!

توضیح: پس از درخواست عضویت، یک ای میل تاییدیه برای شما ارسال خواهد شد. جهت تکمیل عضویت، روی لینک فعال سازی داخل این ای میل کلیک کنید.